Mydła Mydliszki

Mydła Mydliszki są całkowicie ręcznie wykonane - od początku do końca - w powolnym procesie zmydlania tłuszczy wodorotlenkiem sodu lub potasu. Taki proces trwa długo - czasami miesiąc, dwa, a nawet i pół roku. Im dłużej leżakują mydła tym są delikatniejsze, lepiej się pienią i oczyszczają. Niektóre wykonuję metodą “na gorąco”. Pozwala to uzyskać mydło o określonych właściwościach szybciej, jest ono jeszcze delikatniejsze i nadaje się do najwrażliwszej skóry. Metoda ta jest bardziej praco i czasochłonna. Mydło jest przez kilka godzin podgrzewane, mieszane, pilnowane. Nabiera jednak swoich właściwości prawie od razu. Takie mydło może leżakować i schnąć tylko dwa tygodnie.

Do produkcji mydeł używam wyłącznie naturalnych tłuszczy roślinnych. Nie korzystam z oleju palmowego - w ogóle. Najlepszej jakości surowce: oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej babassu, masło shea, kakaowe, olej rycynowy, słonecznikowy, lniany, konopny, neem, awokado, ze słodkich migdałów - gwarantują doskonałą pianę i oczyszczanie. Niektóre oleje są dla nas egzotyczne. Pozyskiwane z roślin rosnących w cieplejszym niż nasz lub gorącym klimacie - to one nadają kostce twardość. Dają też kosmetykom swoje właściwości. Pozwalają skórę dokładnie oczyścić, nawilżyć, odżywić. Żeby osiągnąć jak najlepsze efekty: oczyścić skórę trądzikową, nawilżyć skrajnie wysuszoną, załagodzić podrażnienia skóry bardzo wrażliwej, stosuję do mydła różne dodatki. Są to glinki, które chłoną zanieczyszczenia i dostarczają minerałów, węgiel - adsorbuje toksyny, sebum, bakterie.

Bardzo ważną rolę w moich mydłach pełnią lecznicze zioła i minerały. Dodatki roślinne wykorzystuję w postaci: sproszkowanych ziół, maceratów olejowych, naparów lub odwarów z ziół leczniczych, naturalnych olejków eterycznych, borowiny. Wykorzystuję zioła pospolicie dostępne, doskonale znane, ale również dawno zapomniane, których właściwości pielęgnacyjne lub lecznicze znały prababki. Wydobywam  właściwości ziół, robiąc z nich napary i odwary ale najczęściej maceraty olejowe wykorzystując oliwę z oliwek lub olej słonecznikowy. Zalane olejami rośliny czasami tygodniami przekazują w cieple i spokoju swoje właściwości przyszłej bazie mojego mydła.

Olejki eteryczne dodane do mydła przekazują mu swoje działanie. Owszem, dają to, na co biorąc mydło do ręki zwracamy najpierw uwagę - zapach. Olejki eteryczne to coś więcej. Pomagają osiągnąć cel terapeutyczny: działają uspokajająco, przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo, usuwają toksyny. Nie są trwałe, poprzez długie leżakowanie mydła znaczna część z nich się ulatnia. Właściwie dobrane olejki eteryczne warunkują i nasilają wcześniej zaplanowane działanie mydła.

Kostki ręcznie robionego mydła nie są jednakowe, mogą być trochę krzywe, nierówne, różnić się kolorem. Nie ma to wpływu na działanie. Wszystkie zawierają bezpieczne składniki - posiadają raport bezpieczeństwa sporządzony przez Safety Assesora, wykonane są według procedur gwarantujących ich bezpieczeństwo  - GMP- Dobrej Praktyki Produkcyjnej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl