O mnie

Trochę czasu upłynęło zanim zdecydowałam się napisać o sobie.

Nazywam się Katarzyna Chojnacka. Kilkadziesiąt lat temu skończyłam Wydział Farmaceutyczny na Akademii Medycznej w Łodzi. 

Ćwierć wieku prowadziłam swoją aptekę w Płocku, którą rok temu sprzedałam.

I teraz czytelnik, który oczywiście umie liczyć, szybko dodaje - ile ona ma lat? Tak, ponad pół wieku.

Nie przeszkadzało mi to, żeby kilka lat temu zacząć robić coś co mnie wciągnęło na dobre :)

Kiedy miałam jeszcze małe dzieci, z których jedno posiadało silną alergię i problemy skórne wykorzystywałam wszystkie dostępne mi źródła wiedzy, żeby przynieść mu ulgę. Robiłam w aptece maści, kremy, sole, żeby tylko skóra przestała go swędzieć, zlikwidować stan zapalny, żeby przestał się drapać. 

Problemów, z którymi zgłaszali się do mnie pacjenci apteki ale i w mojej najbliższej rodzinie było bardzo dużo. Wiele z nich udało mi się rozwiązać prostymi metodami, prostymi składami mazideł dodatkowo wyszukując i eliminując czynniki wywołujące. Złota zasada, którą do dzisiaj stosuję: im mniej tym lepiej.

Właściwie to nie mam pojęcia co "zmusiło" mnie do zrobienia pierwszego mydła. Temat w Polsce nie był jeszcze popularny. Byłam świeżo po przestudiowaniu kolejny raz po latach podręcznika do farmakognozji - było mi zdecydowanie za mało, zaczytywałam się w pracach doktora Różańskiego - i skąd to przyszło? Nie mam pojęcia. Już od dawna robiłam maceraty z roślin leczniczych na różnych olejach i może był to kolejny pomysł na ich spożytkowanie :)

Serdecznie zapraszam Cię do wypróbowania moich produktów. Wszystkie robię sama. Od pomysłu do zakręcenia każdego słoiczka i spakowania go do pudełeczka dla klienta. 

Będę Ci wdzięczna za uwagi i pomysły. 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl